با – همراه با اردیبهشت انگلیس لیگ برتر انگلیس

با – همراه با: اردیبهشت انگلیس لیگ برتر انگلیس لیورپول ساوتهمپتون liverpool lig bartar english Southampton

گت بلاگز اخبار گوناگون پژوهش غافلگیر کننده راجع به مارهای آمازون

این گروه دو نوع زهر را در افعی های آمازون کشف کردند، «سولموتوکسین 1» که پستانداران را می کشد و به پرندگان و خزندگان آسیبی نمی رساند و زهر «سولدیتوکسین» که فقط پ

پژوهش غافلگیر کننده راجع به مارهای آمازون

پژوهش غافلگیر کننده راجع به مارهای آمازون

عبارات مهم : آمازون

این گروه دو نوع زهر را در افعی های آمازون کشف کردند، «سولموتوکسین 1» که پستانداران را می کشد و به پرندگان و خزندگان آسیبی نمی رساند و زهر «سولدیتوکسین» که فقط پرندگان و خزندگان را می کشد و بر پستانداران اثرگذار نیست.این شاخصه می تواند توانایی افعی زهرافکن آمازون را جهت کشتن هر حیوانی که جلویش ظاهر می شود اوج ببرد.

پژوهش غافلگیر کننده راجع به مارهای آمازون

به گزارش تابناک باتو، گروهی از دانشمندان دریافتند که افعی های زهرافکن آمازون، سلاح مخفی پنهانی دارند که این امکان را به آنها می دهد تا بتوانند انواع مختلفی از موجودات را صید کنند.

در پژوهش جدیدی که دانشمندان دانشگاه کلرودا با همکاری دانشگاه ملی سنگاپور انجام دادند دریافتند که سم این افعی ها خاصیت منحصر به فردی دارد و به افعی کمک می کند تا در مدت وقت بیشتری زنده بماند و به بقای خود ادامه دهد.

با وجود اینکه طول آنها به دو متر می رسد ولی عضلاتشان به اندازه ی کافی نیرومند نیست، به همین علت از قدرت زهر خود جهت کشتن شکار استفاده می کنند.

این افعی ها که در لا به لای درختان در مناطق متفاوت آمریکای جنوبی زندگی می کنند، چشمان بزرگی دارند و سم خود را با سرعت از نیش های خود پرتاب می کنند.

پس از آزمایش سم سه مار افعی از نوع یاد شده، دانشمندان کشف کردند که این افعی ها دو زهر متناقض دارند. پروفسور «استفان ماکیسی» این کشف را غافلگیرکننده توصیف کرد.

این گروه دو نوع زهر را در افعی های آمازون کشف کردند، «سولموتوکسین 1» که پستانداران را می کشد و به پرندگان و خزندگان آسیبی نمی رساند و زهر «سولدیتوکسین» که فقط پرندگان و خزندگان را می کشد و بر پستانداران اثرگذار نیست.

پروفسور ماکیسی گفت: این شاخصه می تواند توانایی افعی زهرافکن آمازون را جهت کشتن هر حیوانی که جلویش ظاهر می شود اوج ببرد، او در ادامه افزود مطالعه ی این سموم و درک مکانیسم عمل بعضی از آنها به ما در آشنایی سیستم جسم انسان نیز کمک می کند و می تواند منبع احتمالی درمان های تازه باشد.

این گروه دو نوع زهر را در افعی های آمازون کشف کردند، «سولموتوکسین 1» که پستانداران را می کشد و به پرندگان و خزندگان آسیبی نمی رساند و زهر «سولدیتوکسین» که فقط پ

واژه های کلیدی: آمازون | آمازون | خزندگان | پرندگان | دانشمندان | اخبار گوناگون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz